Mobile menu

مهم ترین نکات که در زمان خرید کاغذ دیواری باید بدانید!

امروزه برای جلوگیری از هزینه های نقاشی ساختمان و زیبایی و جلوه بیشتر دیوار ساختمان از انواع کاغذ دیواری استفاده می کنند . کاغذهای دیواری به صورت ساده و طرح دار در بازار می باشند و از ویژگی های مهم کاغذ دیواری های امروزی ،قابلیت شست و شوی آن هاست.ما در این مقاله قصد داریم نکات مهمی را در هنگام خرید کاغذ دیواری برای شما بیان کنیم.

نکات مهم در خرید کاغذ دیواری

 

از کاغذ دیواری برای پوشش دیوار ها استفاده می شود و به دلیل تنوع در طرح و رنگ ،شکل و جنس آن امروزه خرید کاغذ دیواری اولین انتخاب است.بسیاری از افراد برای انتخاب کاغذ دیواری دچار شک و تردید می شوند دلیل ایجاد تردید در این افراد عدم آگاهی نسبت به پاسخ سوال هایی است که در ذهن آن ها در زمان خرید انواع کاغذهای دیواری ایجاد می شود.

قبل از خرید کاغذ دیواری باید به رنگ وسایل خانه و طراحی و چیدمان خانه توجه داشته باشیم زیرا عدم هماهنگی میان رنگ و طرح کاغذ دیواری با وسایل خانه را خسته و بی نظم جلوه می دهد.هماهنگی رنگ وسایل و کاغذ دیواری آشفتگی را در افراد کاهش و آرامش و نظم را در خانه ایجاد می کنند.

 

خرید کاغذ دیواری را متناسب با دکوراسیون داخلی خانه انجام دهید . هماهنگی رنگ را با وسایل خانه و نوع کاغذ دیواری داشته باشید. در ادامه با در نظر گرفتن عوامل زیر بهترین خرید و انتخاب کاغذ دیواری را داشته باشید.

استخدام نصاب حرفه ای کاغذ دیواری

 

برای نصب کاغذهای دیواری ساختمان نصاب حرفه ای و باتجربه استخدام کنید تا بدون مشکل و دردسر مراحل نصب کاغذ دیواری را انجام دهد و آسیبی به دیوارها وارد نکند .اما چنان چه تصمیم گرفتید خود کاغذ دیواری را بر روی دیوار نصب کنید بهتر است قبل از اجرا اطلاعات خود را در زمینه آماده سازی و اجرا و نصب انواع کاغذهای دیواری بالا ببرید.

آماده سازی دیوار پیش از نصب کاغذ دیواری

 

 

از آماده بودن دیوارها برای نصب کاغذ دیواری مطمئن شوید. در صورت مشاهده هرگونه آسیب دیدگی زیرساز دیوار را قبل از نصب و اجرای کاغذ دیواری انجام دهید.از نکات مهم قبل از خرید کاغذ دیواری اندازه گیری دقیق دیوار برای سفارش رول انواع کاغذ دیواری می باشد.

انتخاب چسب با کیفیت و نوع کاغذ دیواری

 

 نصب کاغذ دیواری همیشگی و دائمی نست. در سال های گذشته چسب های کاغذ دیواری به دلیل حل نشدن به سختی از روی دیوارها جدا می شدند اما امروزه با پیشرفت های فراوان در زمینه ساخت چسب های سلولزی فرآیند چسبیدن و جداشدن آن به راحتی انجام می شود .

زمانی که قصد دارید پرده شید یا کاغذ دیواری مناسبی را انتخاب کنید باید با آگاهی کامل و اطلاع از تفاوت های موجود در انواع کاغذ دیواری بهترین نوع آن را انتخاب نمایید.مشاورین ما در این زمینه می توانند شما را راهنمایی کنند .

 ویژگی های مهم انواع کاغذ دیواری را از جمله تفاوت در ضخامت و آسان جدا شدن و نصب و چسباندن سریع و از همه مهم تر قابلیت شستشوی کاغذ دیواری را برای شما بیان کنند .طرح مناسب خرید کاغذ دیواری برای خانه هایی با سقف بلند خطوط افقی مناسب تر است که با این روش ارتفاع سقف را کوتاه تر خواهد کرد،در این روش صمیمیت و گرما در ساختمان به وجود می آید.

استفاده از کاغذ دیواری های بافت دار به دیوار عمق می بخشد و از نفوذ و خروج صدا به داخل و خارج جلوگیری می کند .ایده نوین کیمیا می تواند شما را در این زمینه راهنمایی کند با مراجعه به سایت می توانید با کارشناسان طراحی دکوراسیون داخلی در تماس باشید .

ویژگی های مهم کاغذ دیواری قابل شستشو

 

از مهم ترین ویژگی های کاغذهای دیواری قابل شستشو وجود لایه پی وی سی بر روی لایه کاغذ دیواری می باشد که این لایه مانع نفوذ رطوبت به داخل کاغذ دیواری می شود . این لایه قابل تشخیص بر روی انواع کاغذهای دیواری نمی باشد و در زمان کثیفی کاغذ دیواری می توان آن را با مواد شوینده مخصوص و ضعیف تمیز کرد .

برای نظافت کاغذهای دیواری قابل شستشو کافی است مقداری آب نیمه گرم را مقداری مواد شوینده ضعیف و رقیق مخلوط کنید و با دقت و حساسیت گرد و غبار نشسته بر روی کاغذ دیواری را تمیز کنیم.کارشناسان توصیه می کنند که در زمان خرید کاغذ دیواری حتما از قابلیت شستشوی آن مطمئن شوید و در زمان نظافت مرحله آبکشی را حتما انجام دهید.

کاغذ دیواری چیست؟

کاغذ دیواری قابل شستشو نوعی ماده اولیه جهت پوشاندن و تزئین کردن دیوارهای داخلی ساختمان های مسکونی ، تجاری و سایر ساختمان ها است و یکی از وجوه مهم دکوراسیون داخلی محسوب می شود. تکنیک های چاپ کاغذ دیواری شامل چاپ مسطح (Surface) ، کلیشه‏ای (Gravure) ، سیلک اسکرین (Silk Screen) و چاپ دورانی (Rotary) است. کاغذ دیواری قابل شستشو معمولا به صورت رول فروخته می شود

ادامه مطلب: کاغذ دیواری چیست؟